Seminārs «Research Commercialisation – tips and tools»

2018. gada 11. janvārī RTU Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centra un visu RTU īstenoto komercializācijas projektu pārstāvji piedalījās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētā seminārā par pētījumu rezultātu komercializāciju «Research Commercialisation – tips and tools». Seminārā ar praktisko pieredzi dalījās pētniecības institūta RI.SE Acreo, Zviedrija, biznesa attīstības un inovāciju speciālisti, kuri iepazīstināja ar Innovation […]

Ādažu novada uzņēmēju dienas

2018. gada 10. janvārī Siguldas biznesa inkubators (Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra) rīkoja Ādažu novada uzņēmēju dienas. Pasākumā dažādu organizāciju pārstāvji iepazīstināja novada uzņēmējus ar aktuālāko informāciju par finansējuma un atbalsta iespējām, savukārt uzņēmumu pārstāvji dalījās pieredzē par iespējām un arī grūtībām veidojot un attīstot veiksmīgu uzņēmumu.

AS «Latvijas valsts meži» aicina iesniegt idejas inovatīvu produktu attīstībai

Balstoties uz ilggadējo veiksmīgo sadarbību, uzņēmums AS “Latvijas valsts meži” (LVM) aicina Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātniekus iesniegt ideju pieteikumus kopīgu jaunu inovatīvu produktu izstrādei. 

RTU dominē LIAA iesniegto komercializācijas projektu pieteikumu skaita ziņā

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) iesniegusi 19 projektu pieteikumus Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) administrētās programmas «Atbalsts pētniecības rezultātu komercializācijai» otrajā atlases kārtā.

Patentu valdes seminārs «No idejas līdz patentam»

2017. gada 7. decembrī Rīgas Tehniskajā universitātē norisinājās Patentu valdes, Eiropas Patentu akadēmijas un Rīgas Tehniskās universitātes kopīgi rīkots seminārs «No idejas līdz patentam», kas vienuviet pulcēja intelektuālā īpašuma jomas profesionāļus, kā arī lietišķo zinātņu pasniedzējus un pētniekus.

Pieredzes apmaiņa Viļņas zinātnes un tehnoloģiju parkā «Sunrise Valley»

Laika posmā no 5. – 8. decembrim Viļņā, Lietuvā notika pieredzes apmaiņas vizīte. Rīgas Tehniskās universitātes pārstāvjiem bija iespēja viesoties zinātnes un tehnoloģiju parkā «Sunrise Valley».

Ķīnas un Eiropas sadarbības veicināšana inovāciju un viedo tehnoloģiju attīstībā

Laikā no 14.-19. novembrim Šanhajā un Šeņžeņā (Ķīna) norisinājās vairāki pasākumi, kas tika veltīti zinātnei, tehnoloģijām un inovācijām, kā arī sadarbības veicināšanai starp Eiropu un Ķīnu.

Zinātnieku un uzņēmēju sadarbību veicina stereotipu laušana

Zinātnieku un industrijas attiecības kļuvušas ievērojami ciešākas, tomēr inovācijas ātrākai nonākšanai tirgū vajag vairāk tulku, kuri zinātnieku valodu spētu pārtulkot uzņēmējam.

RTU dalība izstādē «Vide un enerģija 2017»

Laikā no 19. – 22. oktobrim starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā norisinājās ikgadējā enerģētikas, energoefektivitātes, infrastruktūras un vides tehnoloģiju izstādē «Vide un enerģija 2017».

RTU veiksmīgs starts LIAA rīkotajā komercializācijas projektu uzsaukumā

Trīs RTU komercializācijas idejas  saņēmušas atbalstu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA)  pasākuma «Atbalsts pētniecības rezultātu komercializācijai» ietvaros, saņemot finansējumu tehniski ekonomiskās priekšizpētes veikšanai un komercializācijas stratēģijas izstrādei. Kopumā no 40 idejām tālākai izpētei izraudzītas desmit, un RTU ar trim apstiprinātiem projektiem ir uzsaukuma  līdere.